SİZİ BİZ ARAYALIM
X
icon

SİZİ BİZ ARAYALIM
Eğitim Öğretim Yaklaşımı
 
 

Özel Başkent Ortaokulu, ortaokul programı kapsamında, 5.sınıftan itibaren öğrencilerin hazır bulunuşluklarını bilişsel, duygusal ve bedensel özellikleri ile çok yönlü olarak ele alır.  Öğrencilerin olumlu gelişmeleri için gerekli tüm eğitim, öğretim ve rehberlik çalışmalarını planlar ve uygular.  
 
Günlük 9 saat, haftalık 45 saatlik geniş içerikli ve dinamik ders programı ile öğrencilerimizin her birinin akademik performanslarının en üst seviyesine ulaşmasını hedefler. 
 
Öğrencilerimiz beşinci sınıftan itibaren akademik, duygusal ve sosyal gelişimlerine uygun şekilde hazırlayan eğitim programımız ile eğitim dönemlerinde ulusal ve uluslararası platformlarda karşılaşacakları sistemlere hazır bireyler haline getirilmektedir. 
 
Öğrenmenin dünyada olumlu gelişmeleri getirdiğini gözlemliyor ve rekabetin artık uluslararası boyutta olduğunu biliyoruz. Bu sebeple ortaokul süresince öğrencilerimize İngilizcenin yanı sıra ikinci bir yabancı dil olarak Almancayı ve İspanyolcayı etkin şekilde öğrenmelerini amaçlıyoruz. 
 
Ortaokulda öğrencilerimize okuduğunu anlama, matematik ve fen bilimleri başta olmak üzere temel becerilere ek olarak en az bir spor ve sanat dalında yetkin olacakları özgün öğrenme ve gelişim fırsatları sunuyoruz çünkü inanıyoruz ki farklı alanlardaki öğrenmeler birbirini destekliyor.
 
Özel Başkent Okulları olarak güçlü ve köklü bir geçmişin sağladığı avantajları ortaokul düzeyinde öğrencilerimizin merkezi sınavlara hazırlanmasında geçmişteki tecrübe ve deneyimlerimize dayanarak yaptığımız takviyelerle hedeflerine ulaşmalarına sağlıyoruz.
 
PAYLAŞ:
X