SİZİ BİZ ARAYALIM
X
icon

SİZİ BİZ ARAYALIM
 

"Çocuklarımızı artık düşüncelerini hiç çekinmeden açıkça ifade etmeye, içten inandıklarını savunmaya, buna karşılık da başkalarının samimi düşüncelerine saygı beslemeye alıştırmalıyız. Aynı zamanda onların temiz yüreklerinde yurt, ulus, aile ve yurttaş sevgisiyle beraber doğruya, iyiye ve güzel şeylere karşı sevgi ve ilgi uyandırmaya çalışılmalıdır."

Mustafa Kemal Atatürk

Adana Özel Başkent Eğitim Kurumları olarak ilk hedefimiz ulusal değerlerine sahip çıkan, milli kültürünü yücelten, cumhuriyete bağlı,  yaptıkları işlerle fark yaratacak, çağının ilerisine geçmek için durmadan ve istekle çalışacak nesiller yetiştirmek öncelikli hedefimizdir.  Bu yolda Atatürk ilke ve inkılapları ile günümüzde hala geçerliliğini koruyan sözleri kılavuzumuzdur.  Gençlerimiz, Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yolda bilimde, fende, sporda ve sanatta yarattığı farkla tüm dünya gençlerine örnek olacaktır.

"Gelecek için hazırlanan vatan evlatlarına, hiçbir güçlük karşısında yılmayarak tam bir sabır ve metanetle çalışmalarını ve öğrenim gören çocuklarımızın ana ve babalarına da yavrularının öğreniminin tamamlanması için hiçbir fedakarlıktan çekinmemelerini tavsiye ederim."

Mustafa Kemal Atatürk

Ulu Önder Atatürk “Ey Türk çocuğu, çok zekisin!.. Bu belli. Fakat zekânı unut!.. Daima çalışkan ol!"  sözüyle Türk gençlerinin ancak durmadan üreterek ve  en iyisi için çabalayarak, olumsuzluklara boyun eğmeyip yılmadan çalışarak mutlak başarıya ulaşacaklarını öğütlemiştir.  Bizler var olanla yetinmeyip her daim bilginin peşinde koşan, bunu yaparken değerlerinden ödün vermeyen nesillerimizle aydınlık geleceğe güçlü adımlarla yürüyoruz. 

PAYLAŞ:
X