![](/content/upfiles/Anas%C4%B1n%C4%B1f%C4%B1-2023/satranc%CC%A7-brans%CC%A7.jpg)
Satranç, öğrencilerin zihinsel gelişimleri için ideal bir spordur. Öğrencilerin öz güvenlerini geliştirir, hızlı ve doğru karar vermelerine yardımcı olur. Satrançla ilgili öğretim programlarından yararlanılarak 4,5 ve 6 yaş gruplarına her hafta bir ders saati satranç eğitimi verilir. Öğrencilerimiz satranç dersinde:
· Satranç oyunu ve tahtasını tanır.
· Başlangıç aşamasındaki satranç kurallarını bilir.
· Satranç taşlarını başlangıç konumunda dizer.
· Satranç taşlarının hareketini bilir.