SİZİ BİZ ARAYALIM
X
icon

SİZİ BİZ ARAYALIM
Jimnastik
JİMNASTİK
“Başkentin Yıldızları Jimnastik ile Parlıyor” sloganımızla minik bedenleri jimnastik ile tanıştırıp onlara sağlık, özgüven, disiplin gibi olguları aşılayarak geleceğe daha sağlam adımlar atmalarını hedefliyoruz. 
Jimnastik vücudu, fiziksel yapısını düzeltme ve geliştirme amacıyla düzenli hareket ettirme sanatıdır. Vücudu çevikleştirmek ve güçlendirmek için yapılan alıştırmaların tümünü kapsamaktadır. 
Jimnastik dersindeki amacımız öğrencilerimizin özgüven kazanarak, kendi fiziksel özelliklerinin ön plana çıkmasıdır. Dersi severek yapıp, mutlu bir şekilde dersten ayrılmalarını sağlamaktır. Aynı zamanda da jimnastiğe yeteneği olan öğrencileri tespit ederek onları okul çapında yarışmalara katılmalarını sağlamaktır. Jimnastik dışında farklı spor branşlarına yeteneği olan öğrencileri doğru branşlara yönlendirerek sportif anlamda da başarı elde etmeyi hedeflemekteyiz.

YETENEKLERİ NASIL KEŞFEDİYORUZ?
OYUN; Yetenek seçiminde, öğrencilerimizle oyun oynayarak ya da onları oynarken izleyerek onlar hakkında pek çok bilgi edinebilmekteyiz. Öğrenciler oyun oynarken yaratıcılıklarını, doğal yeteneklerini, güçlü yönlerini özgürce ortaya çıkarırlar, onları dinleyerek, öğrencilerimizin kendilerini, çevrelerini nasıl gördüğünü, tercihlerini, ilgili olduğu konuları oyunlarını izleyerek onları keşfedebilmekteyiz. 
ÖRNEĞİN;
Artistik Jimnastik
Kısa boylu, oldukça az ağırlıklı ince bir tip, ancak omuz kalçadan geniş. (O) ve (X) bacaklı olmamak
Genel hareket koordinasyonunun ve kuvvet düzeyinin değerlendirilmesi 
Toplam estetik ifade değerlendirilmesi 
Hareket koordinasyonu (Engellerle yapılan koşudaki başarısı) 
Bacak, kol ve  gövdenin sahip olduğu kuvvet (Basit kuvvet alıştırmaları) 
Toplam motorik özellikler düzeyi (Sportif oyunlarda, stafet yarışlarındaki başarı düzeyi
Kısa süreli program sonucunun değerlendirmesi
Motor öğrenme davranışı (hareket koordinasyonu) 
Kuvvet ve hareket sürati
Hareket genişliği gibi özelliklere dikkat ederek çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz.
 
YETENEKLERİ NASIL İLERLETİYORUZ?
Yetenek seçiminde temel hedef, bir spor branşında başarılı olmak için öğrencinin kalıtsal olarak sahip olması gereken potansiyelinin antrenmanların yüksek seviyeye çıkarılarak istenen hedefe ulaşmayı sağlamaktayız.

PAYLAŞ:
X