Çar06202018

Last updateCum, 08 Haz 2018 9am

    
     Değerli Ziyaretçiler,

   Sevgili Başkent Ailesi,

  Sağlıklı ve gelişmiş bir toplum kurmak amaçlanıyorsa önce bireyden yola çıkmak gerekmektedir. Çağdaş  yaşamı önemseyen devletlere baktığımızda bireye kaliteli  eğitim veren bir anlayışın,öncelikleri olduğunu  görürüz. Eğitimde istenen sonuçların alınabilmesi için koşulları en uygun biçimde oluşturan bu anlayış, aslında insanı temel almaktadır.

  Eğitim, bireyin ailesinde başlar; okulda devam eder. Günümüzün yaşam koşulları ve teknolojik gelişmeler, çocuğu aileden koparan ya da çocuğun  aileyle iletişimini  en alt düzeye  indiren bir süreç olarak izlenmektedir.Bu durum, aileyle okul arasındaki ilişkinin daha güçlü olmasını  ve bireyin eğitiminde okulun sorumluluğunun öne çıkmasını zorunlu kılmıştır. Bu sorumluluğu   layıkıyla  yerine  getirebilmek, eğitimin niteliğinin sürekli iyileştirilmesiyle mümkündür.

       Okulumuzda eğitim ve öğretimin yapılacağı ortam, öncelikle  öğrencilerimizin ve  öğretmen kadromuzun  tüm gereksinimlerini karşılamak üzere hazırlanmıştır. Okulumuzdaki teknik olanaklar, eğitimin başarılı bir biçimde yürütülmesini ve öğrencilerimizin sağlıklı bir biçimde gelişmesini sağlamaya odaklı bir anlayışla her yıl  yenilenmektedir. Öğrencilerimizin gelişiminde, teknoloji kadar, yakın ve doğru  bir iletişimin de önemli olduğunu bilen kurumumuz, ailelerle iletişimini güçlendirerek çocuklarımızın akademik ve ruhsal gelişimini aynı titizlikle gözlemlemek ve hızlandırmak amacındadır.

        Başkent Okulları,  bu amaçlar doğrultusunda sürekli işbirliğiyle ailelerimizi de eğitim sürecine katarak  çocuklarımızı  her yönden destekleyen büyük bir aile olmuştur.Bu ailenin kültürel ve akademik dayanağı olan Başkent Üniversitesi ; Atatürkçü , laik, demokrat , insanı temel değer olarak  gören ve Türkiye’nin aydınlık geleceğine katkıda bulunma kararlılığında  bir kurum olarak inanç ve coşkuyla varlığını sürdürmeye devam edecektir. 

 

Zuhal YENİSOLAK

    Genel Müdür